Ana Sayfa / 3. Sayfa / Adana’da boya ve temizlik maddesi ile yapılan sahte içkilere operasyon
Adana sahte içki

Adana’da boya ve temizlik maddesi ile yapılan sahte içkilere operasyon

Adana’da sahte içki üretimi için kullanılan bir eve yapılan operasyonda ele geçirilen 200 şişe içki ve bin şişe doluma hazır sahte içkiye boya ve temizlik maddesi konulduğu ortaya çıktı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Seyhan semti Şakirpaşa Mahallesi’ndki üç katlı bir evden yükselen aşırı derecede içki kokusu ihbarını değerlendirerek, 30 Ekim 2015 günü operasyon gerçekleştirmişti. Eve yapılan opersyonda emniyet güçleri, satışa hazır 200 şişe sahte içki, 1000 şişe dolum için hazır halde bekleyen sahte içki, çok sayıda sahte içki şişesi, sahte şişe kapağı, içki şişeleri için marka bandrolleri ve içki yapımında kullanılan malzemeleri ele geçirmişti.

Polis, yaptığı araştırma sonucunda sahte içkilerin içine kimyasal boya ve temizlik maddelerinin konulduğunu saptadı. Polis sahte olarak üretilen viskilere orijinalindeki rengi verebilmek için boya, sahte rakılara ise hastanelerde kullanılmakta olan temizlik maddesi koyulduğunu ortaya çıkardı.

İstanbul’dada geçtiğimiz günlerde sahte içkiden dolayı 21 kişi hayatını kaybetmiş ve çok sayıda şahıs çeşitli şikayetlerle hastanelere başvurmuştu.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

esrar

İzmir’de 15 kilo esrar yakalandı

İzmir’in Konak ilçesinde, Türkiye’nin doğu şehirlerinden kente getirilip piyasaya sürülmek istenen 15 kilo esrar bir evde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın