Ana Sayfa / 3. Sayfa / 18 kilo C4 patlayıcı ele geçirildi. Patlatacaklardı!
Ve Gündem

18 kilo C4 patlayıcı ele geçirildi. Patlatacaklardı!

Diyarbakır’dan İzmir’e gelen iddiaya göre secim öncesi uygun ortam bulamadığı için uygulamaya geçemeyen terör örgütü PKK mensubu İ.E., 18 kilo C4 patlayıcı, 10 tane el bombası ve bir tane telefon tetikleme düzeneği ile yakalandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 Kasım seçimlerinden önce iddiaya bakılırsa, Diyarbakır’dan İzmir’e yüklü miktarda patlayıcı ile gelen terör örgütü PKK mensubu İ.E.’yi tespit etti. PKK mensubu İ.E., secim öncesi alınan yoğun güvenlik önlemi sebebiyle uygun ortam bulamayınca, yanında getirmiş olduğu mühimmatı Gaziemir ilçesindeki ormanlık alana gömdü. Adım adım İ.E.’yi takip eden polis, İ.E.nin şehirden ayrılması ile patlayıcının gömüldüğü alanı izlemeye başladı.
BOMBAYI PATLATACAKTI
İzmir Güvenlik Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK mensubu İ.E.’nin, dün, İzmir’e geldiğini tespit etti. Öte taraftan, İ.E. mühimmatı koyduğu ormanlık bölgeye gitti. Daha evvelde ormanlık alanı takip eden polis, İ.E.’nin İzmir’e girmesi ile İ.E.’yi de takibe aldı. İ.E. yanina almış olduğu iki şahıs ile beraber, saat 04.00 sıralarında, ormanlık alanda gömülü mühimmatı çıkarmak istediği sırada polis suç üstü İ.E.ve yanındaki 2 kişiyi yakaladı. 3 zanlı gözaltına alınıp Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülürken kazılan alanda 18 kilo C4 patlayıcı, 10 tane el bombası ve bir tane telefon tetikleme düzeneği bulundu.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

esrar

İzmir’de 15 kilo esrar yakalandı

İzmir’in Konak ilçesinde, Türkiye’nin doğu şehirlerinden kente getirilip piyasaya sürülmek istenen 15 kilo esrar bir evde ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın