Ana Sayfa / 3. Sayfa / 1392 şişe sahte rakı yakalandı
Sahte rakı

1392 şişe sahte rakı yakalandı

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde polis ekipleri, sahte alkol yapım edilip piyasaya sürülen bir çiftlik evine baskın düzenledi. Evde meydana getirilen aramada piyasa değeri ortalama yüz bin lira olan bin 392 şişe bandrolsüz rakı, 240 litre saf alkol, 500 tane boş şişe, 6 bin tane etiket ele geçirildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kemalpaşa ilçesinde bulunan bir çiftlik evinde piyasaya sürülmek hedefiyle sahte alkol imal edilmiş olduğu ve depolandığı bilgisine ulaştı. Polis ekipleri tarafından meydana getirilen operasyonla; çiftlik evindeki İ.M. (34) ve A.M. (32) isminde şahıslar yakalanırken, meydana getirilen aramada; toplam bin 392 şişe bandrolsüz rakı, 240 litre saf alkol, 500 tane boş şişe, 6 bin tane etiket, 300 tane şişe kapağı, 1 tane alkolmetre ve 1 tane 300 litrelik su tankı ele geçirildi.

İ.M. ve A.M. adlı şahıslar emniyetteki işlemlerinin peşinden Cumhuriyet Savcılığı’nca serbest bırakıldı. Olayda ele geçirilen sahte içkilerin ve sahte alkol imalatında kullanılan malzemelerin piyasa değerinin ortalama 100 bin lira olduğu bildirildi.

İHA

Editör Hakkında : Ufuk PALASER

Ufuk PALASER
1988 İstanbul doğumlu olan Ufuk PALASER Eskişehir Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezundur. Gündem, Dünya, Spor ve 3. Sayfa haberlerinde uzman olan yazarımız İyi derecede ingilizce bilmekte ve aktif olarak editörlük yapmaktadır. Halen bazı firmalara danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

kemik ve kafatasi parçaları

Kemik ve kafatası parçaları Adli Tıp’a gönderildi

Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi kapsamında devam eden kazılarda, bir insana ait olabileceği kabul edilen kemik ...

Loading Facebook Comments ...

Bir Cevap Yazın